Hikayemiz

     Tahmiscioğlu Gıda Kurucusu ve cevizin en güzel hali olan dört mevsim damak zevkiniz Cevizli Bahar'ın mucidi Sezai Tahmiscioğlu ceviz tüccarlarının evlerinin bir kısmını sergen (cevizin kırılıp,seçildiği yer) olarak kullandığı 1940 lı yılların sonlarında ceviz ticareti ile uğraşan bir ailede dünyaya gelmiştir.

     O zamanlar yurdumuzun 67 vilayetinin cevizi Niksar'da kırılıp, başta İstanbul Eminönü Pazarı olmak üzere satılır ve dağıtılırdı, küçük yaşlarda babası ile ceviz alım satımı için İstanbul’a ve yurdun çeşitli bölgelerine gitmesiyle başlayan ceviz ilgisi onu Cevizli Bahar adında birçok damak tutkununun beğeniyle tükettiği bir ürünün mucidi olma yoluna götürdü. Uzun yıllar eşiyle birlikte çevresine çeşitli yöresel ürünlerin tanıtımını yaparak ailesine ek kazanç sağladı. Şarküteri ürünlerine olan birikimi doğrultusunda 1995 yılında kutsal meslek öğretmenlikten emekli olarak Tahmiscioğlu Gıda’yı kuran Sezai Tahmiscioğlu Cevizli Bahar üretimi için altyapı çalışmalarına başladı. Yöremizde geleneksel şekilde farklı oran ve yöntemlerle yapılan cevizli ezmeyi ürüne has yapım tekniği oluşturup, formülize ederek imalat ve ruhsat çalışmalarına hız verdi. 1997 yılında Türk Patent Enstitüsünden Tahmiscioğlu Gıda adı altında marka tescili alınarak Cevizli Bahar ilçemiz Niksar’da ve Tokat'ta satış noktalarında yer almaya başladı.

Medyada Biz      İmalatta kullanılan kendine has aroması olan coğrafi işaret tescilli Niksar cevizi, yöre mahsulünden elde edilen domates salçası, biber salçası ve taze soyulmuş antioksidan deposu sarımsağın hünerli ellerle buluşarak modernize edilmesiyle ortaya çıkan mucizevi karışım Cevizli Bahar; gastronomi alanında Anadolunun önde gelen yerlerinden biri olan Niksarda ağızdan ağıza yayılarak, ilerleyen dönem boyunca birçok boğaz tutkunu tarafından aranılan, şehir dışına eşe dosta, hediyelik, tadımlık olarak götürülen bir yöresel ürün haline geldi ve yurt çapında tanınmaya devam etti, tamamen yerli hammaddelerden oluşan ürünümüzde tüketicilerimiz bir bakıma özlenen damak zevkini ve kendi kimliklerini bulmuştu... Tahmiscioğlu Gıda’yı devralarak aile tutkusunun peşinden giden ikinci kuşak Baha Tahmiscioğlu, Niksar'da özenle seçilen yöresel hammaddelerle geleneksel üretimi ciddiyetle koruyarak devam ettirirken, Cevizli Bahar bugün çağın gereği olarak yeni yönetim, pazarlama ve satış faaliyetleri doğrultusunda ülkemizde çeşitli bölgelerdeki satış noktaları ve internette önde gelen online satış siteleri aracılığı ile damak tadı tutkunlarının beğenisini almaya devam etmektedir.

Misyonumuz

Kalite Politikamız, Hizmet Anlayışımız.
İnsana saygıyı, sevgiyi, hoşgörüyü üstün tutmak. Ülkemizin, vatandaşlarımızın ve çalışanlarımızın memnuniyetini sağlayacak nitelikte; kalite yönetim sistemi esaslarına, bilime, tekniğe, iş sağlığı ve güvenliğine uygun olarak işimizi ve iş gücümüzü geliştirmek.


EKMEĞE
SÜRÜLÜR,
KEYİFLE YENİR...